خانه / ریتالین / قرص ریتالین را چگونه مصرف کنیم؟

قرص ریتالین را چگونه مصرف کنیم؟

قرص ریتالین را چگونه مصرف کنیم؟

قبل از شروع مصرف قرص ریتالین بهتر است راهنمای مصرف دارو را با دقت مطالعه کنید. اگر درباره نحوه مصرف دارو سوالی دارید، با پزشک مطرح کنید.

قرص ریتالین خوراکی است و باید درست طبق دستور پزشک مصرف شود، معمولا ۲ یا ۳ بار در روز. بهترین زمان مصرف قرص ریتالین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از وعده غذایی است. به هرحال اگر دچار ناراحتی معده هستید، می توانید آن را همراه با غذا یا میان وعده یا بعد از آن مصرف کنید.مصرف دیر هنگام قرص ریتالین در روز ممکن است باعث بی خوابی شود.

قرص ریتالین را به طور منظم مصرف کنید تا بیشترین مزیت را از آن بگیرید. برای اینکه زمان مصرف را به خاطر داشته باشید، همیشه در یک زمان خاص در روز قرص ریتالین را مصرف کنید.

میزان مصرف قرص ریتالین بر اساس شرایط بیماری و نوع واکنش بدن به دارو تعیین می شود. در زمان مصرف قرص ریتالین پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد که میزان مصرف را افزایش یا کاهش دهید. به علاوه اگر برای مدت زیادی است که قرص ریتالین مصرف می کنید، مصرف دارو را به طور ناگهانی و بدون مشورت با پزشک قطع نکنید.

قطع ناگهانی مصرف قرص ریتالین ممکن است باعث بروز نشانه های ترک دارو شود، به ویژه اگر برای مدت طولانی و به طور منظم مصرف می شده است.نشانه های ترک دارو عبارتند از افسردگی، فکر به خودکشی یا دیگر مشکلات و تغییرات روحی. برای پیشگیری از بروز نشانه های ترک پزشک مصرف دارو را به تدریج کاهش می دهد. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید و در صورت بروز هر گونه نشانه به پزشک مراجعه کنید.
قرص ریتالین را چگونه مصرف کنیم؟

هشدار در مورد مصرف نامناسب ریتالین

در صورتی که مصرف این دارو به طور نامناسبی صورت گیرد همانند مصرف بدون تجویز و یا دوز بالا یا پایین ، احتمال این می رود که باعث ایجاد وابستگی جسمی یا روانی فرد نسبت به دارو شود. همچنین در مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی نیزباید جانب احتیاط را پیش گرفت.

 

مقاله در مورد خرید قرص ریتالین

خرید قرص ریتالین

خرید اینترنتی قرص ریتالین

 

هنگام فراموشی مصرف دارو چه کاری باید بکنیم؟

به محض اینکه شما دوز فراموش شده را به یاد آوردید، آن را مصرف کنید. اگر تقریبا موقع نوبت بعدی مصرف دوز بعدی است، از مصرف دوز فراموش شده اجتناب کنید. برای جبران دوز از دست رفته قبلی در دوز بعدی از داروی اضافه استفاده نکنید.
مصرف بیش از حد ریتالین

مصرف بیش از حد ریتالین

اگر کسی ریتالین را بیش از حد مصرف کرد یا به اصطلاح اوردوز کرد، بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید. نشانه های اوردوز ریتالین عبارتند از: استفراغ، آشفتگی، سردرگمی، عرق کردن، گرگرفتگی یا فلاشینگ، تکان های عضلانی، توهم، تشنج و از دست دادن هوشیاری

 

نکات مهم در مورد مصرف قرص ریتالین

  • برای جلوگیری از مشکلات خواب، این دارو در صبح استفاده کنید.
  • قرص ریتالین با رهش طبیعی باید حداقل ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از غذا مصرف شود. کپسول طولانی رهش ریتالین LA و یا قرص SR ریتالین را می توان با یا بدون غذا مصرف. راهنمایی‌های بر روی برچسب نسخه خود را خوانده و براساس آن پیگیری های خود را انجام دهید.
  • هرگز این دارو را نشکنید، نجوید و این دارو را به صورت کامل مصرف کنید. شکستن قرص ممکن است دارو را بیش از حد مجاز در زمان مصرف در خون منتشر کند.
  • به بلع ساده تر، شما به دقت کپسول ریتالین LA و دانه های آن را بیش از یک قاشق مربا خوری از سیب باز کنید. سیب نباید گرم باشد چون می تواند بر خواص ویژگی دارو تاثیر بگذارد. سیب و مخلوط دارو را بدون جویدن ببلعید. مخلوط را برای استفاده های بعدی ذخیره نکنید. بعد از آن یک لیوان آب یا مایع دیگر را بنوشید. هرگز کپسول و یا دانه های دارویی در داخل کپسول را نجوید و خرد نکنید.

درباره ی حسینی

خانم حسنی فروش قرص ریتالین اصل 09225622140 حسینی با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

فراموشی وافت تمرکزبراثر اعتیاد به ریتالین

فراموشی و افت تمرکز براثر اعتیاد به ریتالین مصرف داروی «ریتالین» در برخی از دانشجویان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با حسینی کلیک کنید