خانه / ریتالین / نحوه مصرف قرص ریتالین

نحوه مصرف قرص ریتالین

پیش از مصرف ریتالین

درصورت داشتن آلرژی نسبت به متیل فنیدات یا داشتن هریک از موارد زیر نباید از ریتالین استفاده کنید:

 • گلوکوما
 • سابقه شخصی یا خانوادگی تیک های عصبی یا سندرم تورت
 • اضطراب، تنش و آشفتگی شدید (ریتالین میتواند سبب تشدید این علایم شود)

نحوه مصرف قرص ریتالین

نحوه مصرف قرص ریتالی

قرص ریتالین خوراکی است و باید درست طبق دستور پزشک مصرف شود، معمولا ۲ یا ۳ بار در روز. بهترین زمان مصرف قرص ریتالین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از وعده غذایی است. به هرحال اگر دچار ناراحتی معده هستید، می توانید آن را همراه با غذا یا میان وعده یا بعد از آن مصرف کنید.مصرف دیر هنگام قرص ریتالین در روز ممکن است باعث بی خوابی شود.

 1. این دارو را دقیقاً همان طور که توسط  پزشک یا دکتر متخصص شما تجویز می‌شود، مصرف کنید. استفاده نادرست از این دارو می تواند باعث مرگ یا ایجاد عوارض جانبی جدی بر روی قلب شود.
 2. تمام اطلاعات بیمار، راهنماه های دارو، و ورقه های آموزشی ارائه شده به شما را بخوانید، اگر سوالی  در مورد این دارو دارید از دکتر داروساز یا پزشک بپرسید.
 3. راهنمایی‌های بر روی برچسب نسخه خود را خوانده و براساس آن عمل کنید. دکتر شما برای اطمینان از حصول بهترین نتایج ممکن است دوز مصرفی دارو را تغییر دهد.  این دارو  را در مقادیر بزرگتر و یا کوچکتر از مقادیر  توصیه شده مصرف نکنید.
 4. برای جلوگیری از مشکلات خواب، این دارو در صبح استفاده کنید.
 5. قرص ریتالین  با رهش طبیعی باید حداقل ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از غذا مصرف شود.  کپسول طولانی رهش ریتالین LA و یا قرص SR ریتالین را می توان با یا بدون غذا مصرف. راهنمایی‌های بر روی برچسب نسخه خود را خوانده و براساس آن پیگیری های خود را انجام دهید.
 6. هرگز این دارو را نشکنید، نجوید و این دارو را به صورت کامل مصرف کنید. شکستن قرص ممکن است دارو را  بیش از حد مجاز در زمان  مصرف در خون منتشر کند.
 7. به بلع ساده تر، شما به دقت  کپسول ریتالین LA و دانه های آن را  بیش از یک قاشق مربا خوری از سیب باز کنید. سیب نباید گرم باشد چون می تواند  بر خواص ویژگی دارو تاثیر بگذارد. سیب و مخلوط دارو  را بدون جویدن ببلعید. مخلوط را برای استفاده های بعدی ذخیره نکنید. بعد از آن  یک لیوان آب یا مایع دیگر را بنوشید. هرگز کپسول و یا دانه های  دارویی در داخل کپسول را نجوید و خرد نکنید.
 8. در حین  استفاده از این دارو، شما نیاز به بررسی پیشرفت درمان خود در ویزیت هایی که  به طور منظم توسط پزشک شما انجام شود، دارید. ضربان قلب ، فشار خون، قد و وزن شما نیز  اغلب ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد.
 9. اگر شما نیاز به عمل جراحی دارید ،  به پزشک جراح خود زمان  استفاده از ریتالین را بگویید. شما ممکن است نیاز به توقف استفاده از این  دارو برای یک زمان کوتاه داشته باشید.
 10. این دارو باید در دمای اتاق به دور از گرما و رطوبت نگهداری شود.
 11. پیگیر مقدار استفاده  از دارو در هر بطری جدید مورد استفاده باشید . متیل فنیدیت یک دارو است که ممکن است مورد  سوء استفاده قرار گیرد  و شما اگر بدون نسخه یا به طور نادرست از داروی شما استفاده می کند، آگاه باشید.

خرید قرص ریتالین

 

در صورت فراموش کردن مصرف ریتالین

به محض متوجه شدن، داروی فراموش شده را مصرف کنید. اگر ساعت از ۶ عصر گذشته است از مصرف داروی فراموش شده پرهیز کنید. از مصرف داروی اضافی جهت جبران نوبت از دست رفته خودداری کنید.

درصورت مصرف بیش از حد (اووردوز) فورا به اورژانس مراجعه کنید. اووردوز با ریتالین میتواند مرگبار باشد.

 

 

درباره ی حسینی

خانم حسنی فروش قرص ریتالین اصل 09225622140 حسینی با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

فراموشی وافت تمرکزبراثر اعتیاد به ریتالین

فراموشی و افت تمرکز براثر اعتیاد به ریتالین مصرف داروی «ریتالین» در برخی از دانشجویان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با حسینی کلیک کنید