خانه / ریتالین / درمان بیش فعالی با لورتا بهتراست یا قرص ریتالین؟

درمان بیش فعالی با لورتا بهتراست یا قرص ریتالین؟

درمان بیش فعالی با  لورتا بهتر است یاقرص  ریتالین؟

درمان بیش فعالی با لورتا یا قرص ریتالین بهتراست

 

لورتا نوروفیدبک روش جدید درمانی است که در مراکز علوم اعصاب سایبر برای درمان انواع اختلالات مانند بیش فعالی و عدم تمرکز در کودکان و بزرگسالان به کار می رود.

در این درمان دکتر با اصلاح و تنظیم عملکرد مغز، میزان تمرکز را در کودکان و بزرگسالان افزایش می دهند و به سطح نرمال می رسانند.

این درمان بدون دارو تنها با حدود سی جلسه و مدت زمان چهار ماه، می تواند بیش فعالی را در کودکان کنترل نماید.

تعداد جلسات لورتا معمولا سی جلسه است ولی بسته به مشکلات دیگر فرد و شدت مشکلات، می تواند کمتر یا بیشتر باشد.این روش درمانی هیچ نوع عوارضی ندارد و می تواند بیمار را به خوبی درمان نماید.

اما ریتالین دارویی است که باید بیمار به صورت روزانه مصرف نماید. بعد از اتمام اثر دارو مشکلات مجددا شروع می شود.

بعلاوه مهمترین عارضه ریتالین در کودکان، وقفه رشدی است که اتفاق می افتد به همین دلیل معمولا توصیه می شود که در ایام عید و تعطیلات تابستانی مصرف ریتالین در کودکان قطع شود تا وقفه رشدی ایجاد شده جبران شود.

از دیگر مشکلات این دارو عوارضی است که دارو برای بیمار به همراه دارد. ریتالین به عنوان محرک و کم کننده خواب ممکن است برای مقاصد خاص بیش از اندازه مصرف شود.

به عبارتی گاه فرد برای انکه بتواند شب بیدار بماند و روی کار خود تمرکز کند مقدار بیشتری دارو مصرف نماید و همین باعث خواهد شد که بعد از مدتی بیمار به دارو اعتیاد روانی پیدا کند و منجر به مشکلات بیشتری برای فرد شود.

خرید ریتالین

خرید قرص ریتالین

خرید قرص مودافینیل

عوارض مصرف نادرست ریتالین

میزان مصرف ریتالین با توجه به تشخیص روانپزشک تجویز می شود. از آنجایی که این دارو تاثیر خود را بعد از چند ساعت از دست می دهد باید آن را دقیقا سر ساعت مصرف کنید. مصرف دقیق دوز دارو و همچنین تعداد آن بسیار اهمیت دارد.

این دارو با توجه به عوارضی که دارد نباید به هیچ عنوان بیش از اندازه مصرف شود. متاسفانه امروزه این دارو توسط دانش آموزان مصرف می شود تا تمرکزشان در شب امتحان افزایش یابد و خوابشان در شب امتحان کم شود. اما آیا مصرف چنین دارویی می تواند به آنها کمک کند.

در صورتی که ساعت مصرف این دارو را فراموش کردید، زمانی که یادتان افتاد آن را مصرف کنید. اما نوبت دوم آن را سر موقع استفاده کنید.

توصیه می شود ریتالین را قبل از ساعت ۶ عصر مصرف کنید. این دارو محرک و نشاط آور است و ممکن است خواب شما را مختل نماید. مخصوصا در کودکان، این مشکل باعث اذیت شدن والدین می شود.

مهمترین عارضه مصرف نادرست و بیش از اندازه ریتالین اعتیاد به آن است. اعتیاد به ریتالین متاسفانه به شکلی است که بیمار علاقه دارد مصرف خود را روز به روز افزایش دهد.
این دارو باعث کم اشتهایی در کودکان می شود باید ساعت مصرف آن را به شکلی تنظیم کنید که در زمان آماده شدن شام و نهار، کودک برای خوردن غذا آماده باشد.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

معرفی بهترین روش های ترک اعتیاد به قرص ریتالین

 معرفی بهترین روش های ترک اعتیاد به قرص ریتالین   آیا ترک ریتالین نیز مانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با حسینی کلیک کنید