خانه / ریتالین / فروش ریتالین بدون نسخه ممنوع است

فروش ریتالین بدون نسخه ممنوع است

فروش ریتالین بدون نسخه ممنوع است

فروش ریتالین بدون نسخه پزشک ممنوع است

سرپرست واحد نظارت بر امور دارویی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، گفت:

داروی ریتالین حتما باید با نسخه پزشك تحویل بیمار داده شود و در صورت تخلف داروخانه ها با آنها برخورد خواهد شد.

متیل فنیدات با نام تجاری ریتالین از مشتقات گروه آمفتامین‌ها است كه بر سیستم اعصاب مركزی تاثیر دارد و پزشكان بر وابستگی روانی و نیاز به افزایش میزان مصرف آن، اتفاق نظر دارند؛ این دارو از سوی دانشجویان در فصل امتحانات جهت بهبود تمركز و كاهش خواب بدون توجه به عوارض آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید ریتالین

خرید قرص ریتالین

خرید قرص مودافینیل

به گزارش از سازمان غذا و دارو،سرپرست واحد نظارت بر امور دارویی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی روز یكشنبه در این باره اظهار داشت:

داروی ریتالین حتما باید با نسخه پزشك تحویل بیمار داده شود اما دانشجویان به روش های مختلف از جمله تهیه از بازار آزاد یا از طریق داروخانه های متخلف اقدام به خرید می كنند كه این موضوع از نگاه بازرسان پنهان نمانده و در صورت مشاهده، برخورد قانونی با داروخانه های متخلف صورت می گیرد.

وی به خانواده های دانشجویان توصیه كرد تا نظارت كامل بر رفتار فرزندان خود داشته باشند تا با استناد به حرف های بی پایه و بی اساس به سمت مصرف قرص ریتالین نروند.

وی اضافه كرد:

به تازگی مصرف خودسرانه این دارو در كشورها رو به افزایش است و گزارش های متعددی وجود دارد كه برخی از افراد برای بیدار ماندن در شبهای امتحان از قرص های ریتالین استفاده می كنند تا بتوانند چندین ساعت متوالی بیدار مانده و تمركز خود را حفظ كنند.

سرپرست واحد نظارت بر امور دارویی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به مضرات مصرف خودسرانه این دارو گفت:

مصرف كنندگان به ویژه دانشجویان تصور می كنند ریتالین بی خطر است اما باید توجه داشته باشند كه عادت كردن به مصرف این دارو فرد را به مصرف با دوز بالاتر مجبور می كند و ممكن است ترك وابستگی امكان پذیر نباشد.

وی ادامه داد:

داروی ریتالین از سوی پزشك برای كودكان بیش فعال تجویز می شود و خواب را كم می كند اما این موضوع كه افراد بالغ به منظور افزایش یادگیری و زمان بیشتر بیدار ماندن از آن استفاده می كنند دارای عوارضی خواهد بود كه شناخته شده ترین آن پرخاشگری و ایجاد اختلال در سیستم اعصاب مركزی است.

وی با هشدار به دانشجویان و جوانان تاكید كرد:

مصرف خودسرانه داروی ریتالین می تواند بی خوابی، استرس، حالت تهوع، سرگیجه، تغییرات فشار خون و ضربان قلب، بروز حالت های روان پریشی و وابستگی به دارو را همراه داشته باشد و مصرف طولانی مدت دارو منجر به زرد شدن رنگ پوست، مشكلات كبدی، نارسایی كلیه، اضطراب، بی قراری و عوارض جبران ناپذیری خواهد شد.

وی یادآور شد:

داروی ریتالین برای كنترل كودكان بیش فعال به كار می رود و جزء محرك های سیستم اعصاب مركزی بوده و خواص شبیه آمفتامین ها دارد و برای درمان بیش فعالی، نشانه های ناركولپسی (حمله خواب) و برخی از مبتلایان به افسردگی تجویز می شود. از این دارو همچنین در درمان خواب آلودگی مزمن در میان افراد میانسال و كهنسال استفاده می شود.

معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام كرده است كه مطالعات در داخل كشور نشان می­‌دهد مصرف ریتالین در برخی دانشجویان بعد از الكل، مواد خانواده حشیش، تریاك و ترامادول رتبه پنجم را به خود اختصاص می­‌دهد و فروش آن در فصل امتحانات تا ۵۰ درصد افزایش می یابد.برای دریافت اطلاعات بیشتر به خواندن مقالات بعدی ادامه دهید.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

معرفی بهترین روش های ترک اعتیاد به قرص ریتالین

 معرفی بهترین روش های ترک اعتیاد به قرص ریتالین   آیا ترک ریتالین نیز مانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با حسینی کلیک کنید